18 Haziran 2018 Pazartesi

TATİL ÖNCESİ BEBEKLE ALINMASI GEREKEN OLMAZSA OLMAZLAR..

HAZİRAN 2018
Tatil vakti geldi. Defne 2,5 yaşında. Geçen sene kullandığım memnun kaldığım veya kalmadığım tatile giderken alınması gereken olmazsa olmaz şeylerimizi bu postumda yazacağım.

NİKE SUNRAY PROTECT ÇOCUK SANDALETİ

Öncelikle geçen sene en memnun kaldığım ve iyi ki almışım dediğim şey NİKE SUNRAY bebek sandaleti oldu. Defne 1,5 yaşındayken ona 21.5 numara aldım belki seneye de giyer diye düşünmüştüm ama bu sene biraz küçülmüş malesef bu yüzden bu sene tekrar aynı sandaletten almayı düşünüyorum. Defne bütün bir yaz sandaleti çıplak ayak giydi ve saatlerce ayağında kalmasına rağmen en ufak bir rahatsızlık vermedi bu yüzden çok kullanışlı bir sandalet tavsiye ederim.SLİP STOP KAYDIRMAZ BEBEK AYAKKABISI

Bu patik tarzı deniz ayakkabısını defneye alırken açıkçası biraz tereddüt etmiştim. Ama nolur nolmaz diye tavsiyelere güvenerek aldım ve gerçekten çok memnun kaldım. Eğer deniz kenarına kumlu bir yere gidecekseniz; bu yaş grubundaki çocukların kum ayaklarını aşırı rahatsız ediyor ve kuma basmak kesinlikle istemiyorlar. Defne'ye slip stopları giydirmemle kumlarda koşması oynaması bir oldu. Ayrıca yazın evin içinde de patik niyetine hep giydirdim. Fakat biraz fazla giydirdim sanırım koku yaptı. Malesef öyle kötü bir özelliği var ev içinde çocukların ayaklarını terletiyor. Deniz veya havuz kenarında ne kadar giyse de herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Ayrıca kaymaz tabanlı havuz kenarlarında yürüyen çocuklar içinde güvenli. Bizimkinin sene sonunda sağ teki arka taraftan yırtıldı. Kumlar sanırım patiğin yırtılmasına sebep oldu.

SWIMTRAINER YÜZME SİMİDİ

Defne'ye geçen yaz hata yaparak aldığım ürünlerden biride swimtrainer yüzme simidi. Çocuklar için çok güvenli, çocuklar simidin içine oturtulup kemerle bağlanıyor ve kayma gibi bir risk ortadan kalkıyor. Ama bu simitle çocuğun yüzme olanakları kısıtlanıyor. Kollar ve omuz yukarıda kaldığından suyla teması kısıtlı. Defne açıkçası çok sevmedi 1-2 kere içine koyduk bağlanmak istemedi. Bu yüzden kullanışsız olduğunu düşünüyorum. Belki 1yaşa kadar olan çocuklarda kullanılması güvenli fakat daha büyüklerde çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum.


SEBAMED 50SP GÜNEŞ SPREYİ

Bebekle tatile giderken en önemli unutulmaması gereken şeylerin başında güneş kremi geliyor. Sebamedin bu ürününden inanılmaz memnun kaldım. Defne'nin bebekliğinden beri kullanıyorum kesinlikle mükemmel koruma sağlıyor.
KLASİK YÜZME SİMİDİ

Geçen sene Defne'ye aşağıda resmini koyduğum simitten de almıştık. Yanımızda zaman zaman simidin içine koyduk durdu eğlendi. Çok fazla durmak istemese de biz yüzerken oda yanımızda bir süre idare etti. CHEREK'S KOLLUK

Bu sene almayı düşündüğüm kollukları da buraya yazma ihtiyacı duydum. Uzun araştırmalarım sonucu bebeklerin yüzerken en rahat ettikleri en güvenli kolluklardan biri cherek's kolluklar. 8 aydan itibaren kullanılabiliyormuş. Bu sene denedikten sonra yorumlarımı buraya yazacağım. Fiyatı biraz pahalı Türkiye'de bir internet sitesinde 150 TL ye satıldığını gördüm. Mecburen oradan alacağım. Denedikten sonra verilen paraya değer mi buraya yazarım:)27.08.2018- Evet yaz bitti buraya bu yaz kollukları denedikten sonra yazacağımı söylemiştim. Tek kelimeyle mükemmeller. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kollukları kızıma takıp çocuk havuzuna bıraktık kendi kendine kaydıraktan kaydı yeri geldi büyük havuzuna atladı. Bütün bir yaz biz olmadan kendi istediği gibi yüzdü atladı çıktı. Kolluklar diğer kolluklar gibi koldan çıkmıyor dönmüyor, çok güvenli. Ayrıca diğer kollukları taktığımızda çocukların kolları biraz suya battığı için bazı çocuklar suya tek başına girmek istemiyor. Bu kolluklarla çocuk yüzerken kendini ekstra güvende hissediyor tabi ailelerde öyle. Parasını kesinlikle hakediyor. 

Ayrıca aldığım siteden birde taşıma çantası gönderdiler. Defne kendi kolluklarını herzaman olmasada arada kendi taşımaktan hoşlanıyor:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder